............KIA ORA to all in my PARADISE...........

GREEN STREET HOOLIGANS

23. května 2006 v 19:50 | Elvellona |  GREEN STREET HOOLIGANS
Prvně pojmenovaný jako THE YANK, poté HOOLIGANS a nakonec GREEN STREET HOOLIGANS. Oficiální stránky http://www.greenstreethooligans.com/
Režie: Lexi Alexander
Scénář: Lexi Alexander, Dougie Brimson, Josh Shelov
Hrají : Elijah Wood (Matt Buckner),Charlie Hunnam (Pete Dunham),Claire Forlani (Shannon Dunham), Leo Gregory (Bovver), Marc Warren (Steve Dunham)
Děj filmu: Matt Buckner je studentem žurnalistiky na Harvardu neprávem vyhozen, díky jeho spolubydlícímu, synovi významného politika, který si schoval kokain do Mattových věcí. Takže Matt přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry Shannon. Vzhledem k tomu, že jeho švagr Steve má už na večer plány, pošle Matta se svým bratrem Petem Dunhamem na fotbalový zápas. Skamarádí se s Petem a je vtažen do temného a násilného světa fotbalových hooligans. Matt se během tohoto přátelství učí, jak stát pevně nohama na zemi a odolávat tomuto tajemnému a často násilnému světu. Hooligans je příběhem o loajalitě, důvěře a brutálních následcích života na hraně…
Tento film je o skutečném kamarádství a přátelství, které se dnes již zřídka vidí. Nechybí v něm dramatické akční scény, ani city. Hooligans je drama o vztazích, ne svátek hooligans. "Pokud se lidé na to dívají pouze kvůli násilí, je to špatný důvod a postrádají pointu filmu," říká režisérka Lexi Alexanderová
Pro Lexi má tento snímek spojitost s jejím vlastním kontaktem s hooligans z jejího mládí. Říká: "Samozřejmě jsem neuvažovala o tom, že o tom jednoho dne natočím film, ale když jsem se stala režisérkou, okamžitě jsem se myšlenkami vrátila k tomu, jak bylo toto prostředí úžasné a jak bych byla ráda, kdyby více lidí vědělo o tom, jaké to je a proč to ti lidé dělají. Vím, že je to kontroverzní téma, ale nechtěla jsme se pustit do psaní a natáčení filmu proto, abych někoho přesvědčovala, to absolutně ne. Chtěla jsem vyprávět příběh, který je dojemný, který je o lásce a který nebyl ještě vyprávěn; a rozhodně jsem ho chtěla natočit autenticky." Film zobrazuje věci, které se dějí kolem nás, ale o kterých nemusíme vědět. Hooligans si klade za cíl tato témata otevřít a přimět lidi, aby o nich začali přemýšlet a hovořili o nich.
Prostředí, do kterého je film zasazen, Lexi Alexanderová dobře zná. "Já jsem velkým fotbalovým fanouškem. Na první zápas jsem šla v Německu, když mi bylo pět let… hlavně proto, že mne můj bratr musel hlídat. Ale postupně jsem v tom vyrostla. Prostě jsem to skutečně milovala a chodila jsem skoro na každý zápas. Mým týmem byl Mannheim - hrávali v Bundeslize... Sleduji je už téměř dvacet let."
Hooliganismus se objevuje v téměř každém fotbalovém národu na celém světě. Lexi říká: "O hooligans jsem věděla pouze tolik, kolik jsem viděla v Německu. Samozřejmě jsem slyšela o anglických fotbalových fanoušcích, ale neměla jsem přesnou představu o faktech, tak jsem se podívala na několik webových stránek a chatů hooligans. Tak jsem se dostala k mému spoluscénáristovi Dougie Brimsonovi, který je znám díky svým knihám o hooliganismu. Říkala jsem si, že by bylo dobré mít někoho, kdo by mohl přinést do scénáře více specifických znalostí."
Co skutečně nutí mladé muže se zapojovat do takovýchto aktivit? Nejedná se jen o skupinu negramotných lidí, jsou to vzdělaní lidé. Pete Dunham, hraje ho Charlie Hunnam, je učitel a další člen Green Street Elite (GSE) je pilotem. Není to druh skupiny, kterou by Američané označili jako gang. Jsou to prostě normální chlapi, které všichni známe ze svého okolí. Jsou to lidé, se kterými bychom se mohli přátelit. Je doslova fascinující prozkoumat tuto samostatnou kulturu.
Film však přináší divákovi mnohem víc než jen násilí a fotbal. Je o tom, jak je těžké dospět, jak se naučit stát pevně na nohou, jak podporovat své přítele, co je v životě skutečně důležité a jak dělat správná rozhodnutí.
O výrobě
Film se natáčel po dobu 5 týdnů. Tvůrci se rozhodovali, zda zvolit Glasgow nebo Londýn. Glasgow by bylo méně finančně náročné, ale raději zvolili Londýn pro jeho neopakovatelnou atmosféru a prostředí. Lexi Alexanderová vysvětluje: "Vždy jsem skutečně chtěla použít autentické lokace a to bylo pro mne velice důležité. Navíc Londýn je úžasné město s tolika známými týmy. Dokonce bych řekla, že je srdcem anglického fotbalu. Navíc má nejvíce fotbalových hooligans klubů a má s nimi nejvíce zkušeností.
"Jedna ze scén se natáčela přímo na zápase West Hamu. Tvůrci se obávali, že když všichni uvidí štáb, budou se dívat do kamer a mávat. V tom však fotbalové fanoušky neodhadli. Nikdo se nenechal příchodem štábu rušit a nezáleželo na tom, jestli tam seděl Elijah Wood nebo Charlie Hunnam, všichni sledovali zápas. Ta skvělá atmosféra vtáhla nakonec i herci, že úplně zapomněli, že natáčí! Zapomněli na to až do té míry, že za režisérkou přišla policie, ať svoje herce zklidní - díky nim hrozilo, že by mohla vypuknout bitka mezi fanoušky obou týmů.
Obsazení herců
Lexi Alexanderová není z těch lidí, kteří píší scénář a ihned vědí, koho do filmu obsadí. Jak sama říká, není příliš mnoho mladých herců, kteří vám hned vytanou na mysli, protože víte, že jsou v tomto businessu příliš krátce. Ale vybírat herce byl vzrušující proces. Lexi věděla, že bude mít mladé, svěží herce, které lidi možná ani neznají a které tento film může představit.
Elijah Wood byl však výjimkou."Když jsmezačali s castingem, setkala jsem se nejdříve s Elijahem. Jeho agent měl u sebe máš scénář a volal z letadla, že Elijah a já bychom se měli sejít. Sledovala jsem Elijahovu kariéru od jeho 8 let a i v těch prvních filmech byl pro mne úžasný, takže bylo skvělé se s ním sejít. Ale v tuto chvíli jsem nebyla připravená udělat rozhodnutí ohledně výběru herců; skutečně jsme si plácli až o tři měsíce později," říká Lexi. Mezitím byli spolu v kontaktu přes e-mail a přes telefon. Když Lexi udělala nějaké změny ve scénáři, poslala je Elijahovi a konzultovala je s ním. V závěru si pak nedokázala představit pro roli Matta nikoho jiného.
Pro roli Matta potřebovala Lexi člověka bezstarostného, se silnou osobností; člověka, který dokáže tvrdě pracovat. Elijah Wood všechna její očekávání daleko překonal. "Je to skvělý herec, byl skutečnou oporou a svoji roli si zcela osvojil. Nedokáži si představit někoho jiného v této roli," dodává Lexi.
Další postavou byl Pete Dunham. "Matt a Pete jsou jako jin a jang. Poté, co jsem obsadili roli Matta, začali jsme hledat někoho pro roli Petea. Lexi strávila dost času výběrem mladých herců a velmi brzy se rozhodla pro Charlieho Hunnama - její první volba pro roli Petea," uvádí producentka Deborah Del Prete. Charlie byl z filmu neskutečně nadšený a cítil, že toto je role, do které by se mohl pořádně vložit.
Dále pokračovala role Shannon. Chvíli trvalo, než vybrali tvůrci vhodnou herečku, protože chtěli někoho, kdo by věrohodně působil jako Elijahova sestra. Navíc je to těžká role, protože Hooligans je v podstatě film pro muže, i když jeho základem je v podstatě rodina. Nakonec zvolili Claire Forlani pro její herecký talent, ale i pro zvláštní něžnost, kterou vyzařuje a kterou její postava musí mít.
Dalším velmi důležitým členem hereckého týmu byl Leo Gregory, který hraje Bovvera. Díky Bovverovi se odehrává mnoho dramat. Leo je herec, kterého nikdo z tvůrců dříve neznal. Je vždycky skvělé, když objevíte nového talentovaného herce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 lenicka lenicka | 26. srpna 2006 v 19:42 | Reagovat

paneboze jak ja charlieho miluju :(

2 Roman Lisko Roman Lisko | E-mail | 30. srpna 2006 v 0:37 | Reagovat

Ahoj mohl by si mi napsat na mail jestli je to česky dík.

3 Roman Lisko Roman Lisko | E-mail | 30. srpna 2006 v 0:37 | Reagovat

Ahoj mohl by si mi napsat na mail jestli je to česky dík

4 rostik rostik | E-mail | 8. října 2006 v 14:43 | Reagovat

čaute všichni jsme velky fanda hooligans fakt moc velky fanda a prave proto bych chtel vedet jestli je tento film taky v češtine a jestli nevite kde bych jej mohl sehnat plssssss je to fakt moc duležite odepište na muj  email nebo na icq 231147397 pls fakt moc bych byl rad a klidne bych byl za to neoc vám dal takže pls pisnete

5 samara samara | 13. října 2006 v 17:56 | Reagovat

Filmy jsou nejlepší v oroginále a dabing to strašně kazí, takže vám všem doporučuju sehnat si spíš titulky!

6 Kunčenzek Kunčenzek | 13. října 2006 v 21:40 | Reagovat

Leo Gregory je nejlepší

7 já | E-mail | Web | 15. října 2006 v 20:07 | Reagovat

jo no jsou lepší originální, a hlavně tady. Netušim jak by to znělo přeložený, já mám hooligans anglickya a líbí se mi tak jak je. Ale když to tak chceš česky si ho sežeň na divku a máš to.

8 Pete Dunham Pete Dunham | E-mail | Web | 29. října 2006 v 12:36 | Reagovat

Hodně dobrej film, je v něm sice dost krve, ale tak to je.Jen škoda že na konci zemře Pete-to bylo fakt smutný

9 jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa | 7. listopadu 2006 v 12:43 | Reagovat

je to nejlepsi film na svete jjjjjjjjjjj

10 Bovver Bovver | E-mail | 19. prosince 2006 v 16:06 | Reagovat

Je to prostě nejlepší film na světě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11 máca máca | E-mail | 19. prosince 2006 v 20:46 | Reagovat

ssuuppeerr film , moc se povedl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 Matz Matz | 14. ledna 2007 v 0:22 | Reagovat

Super film....od začatku do konce....Dojal mě ten koneca to byl první film kterej mě nějak dojal v takovym měřítku jako když Pete ležel mrtvej na zemi...i pro mě dost smutny:(

13 nicckk nicckk | E-mail | 20. ledna 2007 v 11:28 | Reagovat

nejsem zadna velka fanynka fotbalu,a Elijah Wood taky nepatri mezi me oblibence,ale dost me prekvapil a myslim,ze jeho vykon byl vic nez slusny.tento film bych opravdu doporucila vsem,co maji radi filmy s opravdovym dejem.a abych rekla pravdu,tak do cestiny bych tento film opravdu neprekladala,nesnasim cteni titulek,ale u tohohle snimku je to treba.clovek by si nevychutnal ten opravdovy dojem,ktery by film mel zanechat...

14 Marťa Hooligans Marťa Hooligans | E-mail | 13. února 2007 v 10:19 | Reagovat

Ahoj napíšte mi někdo na mejla adresu na Charlieho Hunnama co hrál Peata je moc hezkej tak mi na tom záleží.

15 Marťa Hooligans Marťa Hooligans | E-mail | 13. února 2007 v 14:40 | Reagovat

Když mi tu adresu nebo mejla napíšete tak vám napíšu adresy na Vina Diesla ale i ta vaše musí fungovat!!!

16 Petka Petka | 15. února 2007 v 19:41 | Reagovat

Ahojky,kdybyste měli kdokoliv nějaký informace o Charliem,tak mi to sem napíšte.Moc vás prosím.

17 Natali Natali | 16. února 2007 v 19:15 | Reagovat

Ahojky jo tenhle film je dobrej ale moc bitek tam neni a to je špatný a mohla.... a jinak na téhle stránce by mohlo být více věcí když se ta sránka nazívá HOOLIGANS ... třeba jako bitky chuligánu na nějakých zápasech bylo by to zajímavější nemyslím to zle ale máme s chuligánama svoje stránky a myslím si že je to v pohodě vlastní videa fotky ze zápasů atd fakt jsou v pohodě ale ty tvoje taky nejsou špatný ale jak jsem řekla bylo by to lepšíí zatííím Bááájec Natali

18 Michal Michal | E-mail | 20. února 2007 v 20:46 | Reagovat

Nejlepší film na světě už sem ho viděl tak 5x a mužu pořad dokola...

19 Machy Machy | 27. února 2007 v 16:16 | Reagovat

Michal ...jn

20 snoopy snoopy | 14. března 2007 v 20:22 | Reagovat

to jako ste ten film jeste nevideli v cestine??

21 snoopy snoopy | 14. března 2007 v 20:23 | Reagovat

tenhle snimek je fact hodne dobrej

22 cecek cecek | 24. března 2007 v 9:08 | Reagovat

libovej film.....taky pudu...hih

23 cecek cecek | 24. března 2007 v 9:15 | Reagovat

akorát že ne s teleskopem v ruce

24 Nicky-Hooligans Nicky-Hooligans | E-mail | 29. března 2007 v 21:18 | Reagovat

Cauky :)..film Hooligans je naprosto uzasnej!!primo božíííí..nakazila sem i nektere z mych kamosek ktere setjen jako ja se zabouchly do Charlieho :) Prosim jestli budete vedet o Charliem nejake informace-adresu atd...pls napiste mi to vsechno na meil..moc prosím!!

25 Matt Matt | E-mail | 23. dubna 2007 v 20:31 | Reagovat

upe husty film fakt dobrej treba co je ty postav se ty píííííííííčo buzerantska :D jo upe supa porad se na to musim divat na DVD

26 elly elly | Web | 24. dubna 2007 v 12:29 | Reagovat

super film, akorát blbej konec...charlie je kráásnej a magor je naprosto geniální postava...jeden z nejlepších flimů co jsem kdy viděla

27 derinka derinka | 9. července 2007 v 15:31 | Reagovat

charlie je ve filmu úžasný a nádherný

28 lucíí lucíí | 21. července 2007 v 0:00 | Reagovat

nej film!

29 iva iva | 1. října 2007 v 11:05 | Reagovat

Je to mega dobrej film dívám se na něho strašně ráda ten filmek má alespon nějáký děj je fakt super!!!!Nejvíc se mi ovšem líbil CHARLEI,je to krasavec a výborný herec!!!!!!!!!!!!!!!!

30 SKSH SKSH | 27. října 2007 v 20:54 | Reagovat

Super film no ,ale jako nevím jestli je dobrý to takhle ukzovat sáms e chulígán a urvu se,ale nevím ted vím že jsem udělal dost chyb a neí dobrý aby v tom pokračovali jiný generace

31 Gabi88 Gabi88 | E-mail | 3. února 2008 v 13:44 | Reagovat

prostě super filmeček

32 Martas Martas | 3. února 2008 v 14:21 | Reagovat

nejaky hadry na : www.fanaticshop.cz - lonsdale,dobermans aggressive,mentalita ultras,bulldogs,kukly,...

33 petina petina | 12. února 2008 v 21:45 | Reagovat

nejlepsi je proste magor...( leo gregory) !!! film sem videla teda sice v cestine..ale nenechala sem si to ujit a uz sem si stahla i v anglictineee !! <3

34 Ridick Ridick | 9. března 2008 v 20:47 | Reagovat

nejlepsi hooligans co sem kdy videl

35 Malin Malin | 3. dubna 2008 v 21:11 | Reagovat

charlie hunnam is the hootest gay in the whole world !!!!

36 bahar bahar | E-mail | 31. července 2008 v 12:57 | Reagovat

charlei çooooooooooooooooook yakışıklı türkiyede onu pek tanıyan yok

37 _tELeZka_mUcK_ _tELeZka_mUcK_ | E-mail | 10. února 2009 v 16:34 | Reagovat

ahoj sem strašně velkááá fanynka ♥Charlese♥Hunnama♥.......on je upa goood!!!! ve filmu Hooligans mu to strašně slušííí:-) ale když ho zabily tak sem řvala jako debil:-)prostě upec krásnej film i ♥♥♥♥Charles♥♥♥♥♥

38 _tELeZka_mUcK_ _tELeZka_mUcK_ | E-mail | 10. února 2009 v 17:40 | Reagovat

lenicko:já se ti ani nedivíím že ho miluješ protože sem na tom stejně jak ty!!!ae háček je v tom že bydli v USA....

39 _tELeZka_mUcK_ _tELeZka_mUcK_ | E-mail | 23. února 2009 v 12:27 | Reagovat

a halda je taky to jak tam řekl:TO BYL FOFR!JEZDÍŠ JEN NA JEDNIČKU?♥♥♥mno hej já chcípala...ae Charlie je nadhernej!!!!!!!!!!!každej den až do dnes scháním jeho nejnovější fotky!!!kdý tam prošel bez trička ty woe hej já slintala!!!!!!!!!!!ae slintám i když tam je normálně!!!!♥♥♥plostě je k sežrání!!

40 _tELeZka_mUcK_ _tELeZka_mUcK_ | E-mail | 23. února 2009 v 12:29 | Reagovat

a když budete vědět o Charliem ještě víííce informací tak mi j eplííísky napište na mail...já vím to že je rozvedenej atd....

41 Widerstand Widerstand | E-mail | 15. března 2009 v 2:10 | Reagovat

jj film super otom zadna...ale otom sem nechtel mluvit jen sem chtel napsat jak sem se narame pobavil nad tema pubertackama tu vsadim se ze vam neni vic jak 12let...a i kdyby vam bylo vice tak vam muzu rict ze by si o vas neoprel ani kolo, nejvic me dostaly ty co tu pisou abyste jim poslaly jeho adresu--loooool co mu jako budete psat dopy\m,,,dyt tu melete otom ze to chcete cesky ..z toho sem usoudil ze neumite ani hovno anglicky tak co mu chcete psat?.... ajo vlastne vi mu nakreslite krasny obrazek srdicka a uvnitra jedice co znate anglicky I love you Charlie....tak toje vse co sem chtelpridat do diskuze doufam ze se nekdo nat tema kecama pobavil jako ja...GN

42 rwipqr rwipqr | E-mail | Web | 28. května 2009 v 13:29 | Reagovat

n8MK2h  <a href="http://mzckvoyzbswf.com/">mzckvoyzbswf</a>, [url=http://almmrjtiywhi.com/]almmrjtiywhi[/url], [link=http://eottfkzxkiwz.com/]eottfkzxkiwz[/link], http://pjktoymeccil.com/

43 Nicole Nicole | Web | 5. srpna 2009 v 21:31 | Reagovat

GSH je môj najobľúbenejší film.... Charlie je tam (ako aj všade) DOKONALÝ, proste ho milujem.... len je škoda že nehrá vo viacerých filmoch :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama